آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

پروفیل مکزیکی چیست؟ بررسی کاربرد چهارچوب مکزیکی

۱۸ تیر ۱۴۰۳ 16 بازدید بدون دیدگاه
پروفیل مکزیکی چیست؟ بررسی کاربرد چهارچوب مکزیکی

همیشه یکی از مهم ترین خرید هایی که برای ساختمان ها انجام میشود خرید چهارچوب باکیفیت برای درو پنجره است. چهارچوب ها بجز این که در بار وارده بر دی.ارها و ساختمان موثر است بلکه روی امنیت ساختمان هم تاثیرگذار است. آن ها باید بسیار محکم باشند تا بتوانند در برابر خطر و سارقین را بگیرند پس کیفیت چهارچوب ها بسیار مهم است.

پروفیل مکزیکی یک محصولی است که جنس فولادی دارد و با تکنولوژی نوین تولید میشود و بسیار کارایی بالا نسبت به بقیه پروفیل ها دارد در ادامه با من همراه باشید.

پروفیل مکزیکی (چهارچوب مکزیکی) چیست؟

پروفیل‌های فلزی موجود در بازار را با توجه به نحوه ساخت و مشخصات آن‌ها می‌توان به انواع ساده، مکزیکی (نگینی)، فرانسوی و رومی تقسیم کرد. پروفیل مکزیکی یا پروفیل نگینی را با نام چهارچوب قاشقی نیز می‌شناسیم. این نوعی پروفیل نوعی محصول فولادی است که عمدتاً در ساخت چهارچوب درب و پنجره از آن استفاده می‌شود. چهارچوب قاشقی اگرچه به‌صورت پروفیل باز تولید می‌شود، اما در دسته‌بندی‌های پروفیل، معمولاً آن را نوعی پروفیل مقطع بسته معرفی می‌کنند. این امر می‌تواند به دلیل خم بیشتر آن نسبت به چهارچوب‌های فرانسوی باشد.

سپری کلیک

مشخصات و ویژگی‌های چهارچوب یا پروفیل مکزیکی

ازجمله ویژگی‌هایی که پروفیل نگینی را به یکی از محصولات محبوب در بازار فولاد تبدیل کرده است، مقاومت بالای آن در برابر آتش‌سوزی است. آن‌ها از گسترش آتش‌سوزی در ساختمان جلوگیری می‌کنند و امنیت بیشتری به ساختمان و افراد می‌بخشند. به‌این‌ترتیب، استفاده از چهارچوب مکزیکی می‌تواند خسارت‌های جانی و مالی ساختمان را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهد. قاب‌های مکزیکی درب و پنجره در برابر زنگ‌زدگی، آلاینده‌های شیمیایی هوا و حشرات موذی مقاوم هستند. بنابراین، دوام آن‌ها بسیار بیشتر از چهارچوب‌های معمولی است.

باوجود وزن بالای پروفیل‌های مکزیکی (نگینی)، نصب چهارچوب مکزیکی بسیار آسان است. طول پروفیل‌ها همواره 6.6 متر است و تنها در سایزهای 3.5 و 4 متر تولید می‌شوند. ازجمله مشخصات این نوع پروفیل که بر روی وزن و قیمت پروفیل تأثیر می‌گذارند می‌توان به سایز و ضخامت ورق‌ها اشاره کرد. رایج‌ترین و پرکاربردترین ضخامت پروفیل‌های قاشقی 2 میلی‌متر است. وزن شاخه‌های پروفیل در این ضخامت معمولاً بین 24 تا 25 کیلوگرم است.

انواع پروفیل مکزیکی

پروفیل‌های مکزیکی(چهارچوب مکزیکی) را ازنظر جهت انحنای خم آن‌ها می‌توان به دو نوع چهارچوب مکزیکی درون و چهارچوب مکزیکی بیرون تقسیم کرد. هرکدام از انواع پروفیل نگینی به دلیل ساختار متفاوت، کاربرد خاص خود را دارند؛ اما به‌طورکلی می‌توان آن‌ها را به‌عنوان چهارچوب رایج در درب‌های ضد سرقت معرفی کرد. آنچه موجب تفاوت میان پروفیل‌های مکزیکی درون و بیرون شده، جهت خم است که در پروفیل درون به سمت داخل چهارچوب و در پروفیل بیرون به سمت بیرون آن است.

کاربرد چهارچوب مکزیکی (پروفیل نگینی)

پروفیل‌های نگینی به دلیل استحکام و مقاومت بالای خود عمدتاً در ساخت چهارچوب درب و پنجره مورداستفاده قرار می‌گیرند. حتی بسیاری از درب‌های ضد سرقت که به‌عنوان بهترین و گران‌ترین انواع درب ورودی ساختمان و خانه شناخته می‌شوند نیز با چهارچوب مکزیکی تولید می‌شوند. به‌این‌ترتیب، اگرچه سنگین هستند، اما می‌توانند امنیت ساختمان را به‌خوبی تأمین کنند.

چهارچوب‌های مکزیکی دارای قابلیت رنگ‌پذیری هستند و به همین دلیل می‌توانند با دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان هماهنگ شوند. بنابراین، به‌عنوان قاب پنجره‌های PVC، درب‌های چوبی و همچنین پنجره‌های فلزی گزینه بسیار مطلوبی هستند.

پروفیل کناف

تفاوت پروفیل مکزیکی و پروفیل فرانسوی

پروفیل‌های مکزیکی و پروفیل فرانسوی دو نوع پروفیل بسیار پرکاربرد در ساخت چهارچوب درب و پنجره‌های معمولی و ضد سرقت هستند. آن‌ها اگرچه کاربرد یکسانی دارند، اما ازنظر ساختار، شکل ظاهری، وزن و ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند. معمولاً پروفیل‌های مکزیکی با قیمت بالاتری به بازار عرضه می‌شوند؛ زیرا وزن آن‌ها 15 درصد سنگین‌تر است. این تفاوت وزن به دلیل وجود خم بیشتر در ساختار چهارچوب مکزیکی است. تمام پروفیل‌های فرانسوی در اندازه یکسان و با ضخامت 2 یا 2.5 میلی‌متر تولید می‌شوند. این در حالی است که پروفیل‌های نگینی در دو اندازه به بازار عرضه می‌شوند و ضخامت آن‌ها 2 میلی‌متر است.

نکات مهم در مورد خرید پروفیل مکزیکی

اگر در حال خرید پروفیل قاشقی هستید، به برند این محصول توجه ویژه‌ای داشته باشید. برند محصول تضمین‌کننده کیفیت و دوام آن است و حتی اگر موجب گران‌تر شدن قیمت پروفیل در مقایسه با محصولات مشابه شده باشد، همچنان یک انتخاب اقتصادی به شمار می‌آید. بهتر است خرید خود را از طریق یک فروشگاه معتبر انجام دهید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید محصول را با مناسب‌ترین قیمت و با اطمینان از اصالت محصول خریداری کنید. از دیگر نکات مهم در هنگام تولید چهارچوب مکزیکی می‌توان به روش و ظرافت جوشکاری اشاره کرد که بر روی کیفیت و شکل ظاهری آن مؤثر است.

سقف کاذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی