آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

سقف کاذب معرق (CNC)

۹ تیر ۱۴۰۳ 19 بازدید بدون دیدگاه
سقف کاذب معرق (CNC)

این نوع سقف های کاذب زیبایی زیادی به فضا میدهد به دلیل استفاده از برش CNC (Computer Numerical Control) برای ایجاد طرح های مختلف روی پانل ها به آن سقف کاذب cnc نیز میگویند. این سقف به دلیل کاربر های بیشمار آن بسیار در دنیا طرفدار دارد.

برای اجرای سقف cnc می توان از تایل های مختلفی همچون MDF ، HDF و یا PVC استفاده نمود. این تایل ها در ابعاد مختلفی عرضه می گردند که معمول ترین آن ۶۰×۶۰ سانتی متر می باشد.

قیمت سقف کاذب cnc

از مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه اجرای این سقف، قیمت تایل cnc می باشد. قیمت این تایل ها خود وابسته به جنس، درجه کیفیت، طرح و رنگ آن است و با تغییر هر یک از پارامترهای ذکر شده، قیمت تایل cnc نیز تغییر می یابد. به طور کلی در ابعاد یکسان تایل ها، قیمت نوع MDF بیشتر از تایل PVC می باشد. قیمت مواد اولیه هم تعیین کننده قیمت سقف cnc است. عامل دیگر موثر بر قیمت سقف کاذب معرق ، متراژ کار است. علاوه بر موارد ذکر شده، اجرت نصاب نیز بر روی قیمت سقف cnc تاثیرگذار خواهد بود.

 

مراحل اجرای سقف کاذب معرق

اجرا و نصب سقف کاذب معرق کاری در ۴ مرحله کلی انجام می شود. در مرحله اول، نقشه و طرح پیاده سازی مشخص می گردد. به این معنی که نحوه چینش تایل ها کنار یکدیگر را تعیین می نمایند. همچنین ارتفاع اجرای سقف کاذب سی ان سی نیز باید مشخص گردد. در مرحله بعد شبکه بندی سقف انجام می شود. بدین منظور، سپری ها نصب شده و سپس نبشی ها را در محل مناسب متصل می نمایند.

پروفیل کناف

در ادامه با توجه به جنس سقف معرق و نوع نورپردازی آن، اقدام به نصب آویزها می کنند. به عبارت دیگر آویزها به منظور مهار وزن سقف کاذب اجرا می شوند که تعداد و فاصله بین آنها متناسب با جنس سقف کاذب و تعداد روشنایی های مورد نظر، محاسبه می گردد. مرحله آخر اجرای سقف کاذب معرق ، نصب تایل ها است. تایل معرق cnc با توجه به طرح سقف و نقشه های از پیش تعیین شده در کنار یکدیگر چیده می شوند.

 

مزایای اجرای سقف معرق

اجرای سقف کاذب معرق در سبک های مختلف (کلاسیک و مدرن) امکان پذیر می باشد. با برشکاری cnc امکان پیاده سازی طرح های مختلف بر روی تایل های سقف کاذب معرق وجود داشته و می تواند پاسخگوی طیف وسیعی از سلایق مختلف باشد. برشکاری cnc امکان انجام برش های منظم و ایجاد اشکال بسیار زیبا را فراهم می نماید. این امر جلوه بصری زیبا و فوق العاده ای به سقف کاذب cnc می بخشد. سپری کلیک

 

در اجرای این سقف می توان از تایل های PVC استفاده کرد که از مقامت بالایی در برابر رطوبت برخوردارند. از این رو اجرای این نوع از سقف cnc در محیط های مرطوب همچون سرویس بهداشتی، انتخاب مناسبی می باشد. همچنین این تایل ها امکان رنگ آمیزی دارند که می توان با توجه به سلیقه و دکوراسیون فضا، از انواع رنگی آن استفاده کرد. از دیگر مزایای سقف کاذب معرق می توان به دوام بالای آن اشاره نمود.

 

 

اجرای سقف کاذب cnc ، امکان پیاده سازی نورپردازی های زیبا را فراهم می نماید که این امر زیبایی دوچندانی به سقف می بخشد. سبک بودن، از دیگر مزایای سقف کاذب سی انسی به شمار می آید. در صورت آسیب دیدگی تایل های آن، به راحتی قابلیت تعمیر و تعویض تایل معرق cnc وجود دارد. اجرای سقف کاذب معرق به دو صورت ثابت و متحرک امکان پذیر می باشد. نبشی سفید

 

کاربرد سقف cnc

سقف cnc در محیط های مختلف با کاربری های متفاوت قابل اجرا است. سقف کاذب سی ان سی از جنس پی وی سی ، ضد آب بوده و می توان از آن به عنوان سقف آشپزخانه cnc و یا سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی و استخر استفاده کرد. سقف کاذب سی ان سی در ترکیب با سایر سقف ها همچون کناف ( کناف cnc ) قابل اجرا بوده و زیبایی چشم نوازی به محیط می بخشد. در سالن پذیرایی منزل هم می توان به اجرای طرح های cnc سقف و نورپردازی آن پرداخت. جنس و رنگ سقف کاذب سی انسی پذیرایی باید با توجه به دکوراسیون محیط انتخاب گردد.

امروزه اجرای سقف کاذب cnc در راهروهای ورودی خانه افزایش یافته است. این سقف ها معمولا به صورت کناف cnc اجرا می شوند. یکی از مهم ترین نکات در اجرای سقف کاذب معرق ، نورپردازی صحیح سقف می باشد. در غیر این صورت سقف زیبایی چندانی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی