آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

اجرای سقف کشسان (باریسول)

۹ تیر ۱۴۰۳ 19 بازدید بدون دیدگاه
اجرای سقف کشسان (باریسول)

سقف های کشسان یک سقف کاذب جدید هستند؛ همانطور که از اسمش مشخصه برای اجرای سقف های کشسان است که با پارچه های سقف های کشسان یک سقف کاذب جدید هستند؛ همانطور که از اسمش مشخصه برای اجرای سقف های کشسان است که با پارچه های پی وی سی که ویژگی کشسانی دارند ساخته شده  است. که ویژگی کشسانی دارند ساخته شده  است.

ضخامت این پارچه حدودا 0/8 تا 1 میلی میباشد. به دلیل تنوع زیاد در طرح های سقف باریسول طرفدار های بیشتری دارد.

قیمت اجرای سقف کشسان

قیمت اجرای سقف کشسان وابسته به عوامل متعددی از جمله طرح انتخابی می باشد. همچنین هرچه که زاویه های سقف بیشتر باشد، زمان نصب و سختی اجرای آن بیشتر شده و قیمت اجرای سقف کشسان افزایش می یابد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت باریسول ، می توان به متراژ اجرایی آن اشاره نمود. جنس و درجه کیفیت پارچه مورد استفاده نیز بر روی قیمت اجرای سقف کشسان تاثیرگذار است.

 

انواع سقف کشسان

سقف کشسان در انواع براق ، مات و … عرضه و نصب می شود. نوع براق و شفاف (نورگذر) آن نسبت به سایر انواع، نور بیشتری را از خود عبور داده و گزینه مناسبی برای اجرا در محیط های با نور کم می باشد. باریسول مات، نسبت به سقف کشسان براق نور کمتری را از خود عبور می دهد. باریسول های ساتین از نظر عبور نور حد واسط میان باریسول مات و براق می باشند. نوع دیگری از سقف کشسان که به آن آینه ای گفته می شود، تصاویر و نور را انعکاس داده و در واقع همچون آینه عمل می کند. سقف کشسان پارچه ای نیز گران ترین نوع این سقف می باشد که غالبا برای فضاهای مجلل و شیک مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل کناف

 

شایان ذکر است که در صورت استفاده از پارچه های شفاف در اجرای سقف باریسول ، امکان نورپردازی از پشت سقف امکان پذیر می باشد. اما در صورت استفاده از پارچه هایی که نورگذر نمی باشند (آینه ای)، باید نورپردازی محیط به نحوی انجام شود که تامین کننده نور کافی هم برای فضا و هم برای زیبا جلوه دادن سقف، باشد.

 

نحوه اجرای سقف کشسان

به منظور اجرای باریسول پس از انتخاب طرح و رنگ باریسول ، اندازه سقف تعیین و محاسبه می گردد. شایان ذکر است که میزان پارچه مورد نیاز برای اجرای سقف کشسان در حدود ۷٪ کوچکتر از ابعاد واقعی سقف می باشد. در مرحله بعد زیرسازی سقف با استفاده از پروفیل های آلومینیومی انجام می شود. این پروفیل ها دور تا دور محل نصب (بر روی دیوار یا سقف) پیچ می شوند.

 

پس از آن با استفاده از گیره چهار طرف سقف را به صورت معلق نگه می دارند و با استفاده از هیتر ویژه به آن گرما می دهند. لازم به ذکر است که رعایت فاصله مناسب بین هیتر و سقف از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در همین حین فرد دیگری با استفاده از کاردک چهار گوشه پارچه را درون پروفیل اجرا شده جا می اندازد. در ادامه وسط هر یک از اضلاع را جا انداخته و این عمل تا نصب کل پارچه سقف ادامه می یابد. از مواردی که در مرحله جاگذاری پارچه در پروفیل ها حائز اهمیت می باشد، این است که پس از نصب هر لبه، لبه رو به رویی آن باید نصب گردد. پس از خنک شدن، پارچه منقبض شده و نمای زیبایی را ایجاد می کند. سپری کلیک

 

مزایای اجرای سقف کشسان

از آنجایی که در اجرای این نوع سقف از پارچه های با خاصیت ارتجاعی استفاده می گردد، قابل پیاده سازی در انواع سقف ها با فرم های مختلف می باشد. این امر یکی از برتری های سقف کشسان نسبت به سقف کاذب آسمان مجازی محسوب می گردد. زیرا اجرای سقف کاذب آسمان مجازی برای طرح هایی با فرم مسطح هندسی امکان پذیر بوده و محدودیت فرمی دارد. از دیگر برتری های اجرای سقف کشسان ، یک تکه بودن آن است؛ در حالیکه اجرای آسمان مجازی به صورت یکپارچه امکان پذیر نمی باشد. همچنین اجرای سقف باریسول ، امکان پیاده سازی فرم های سه بعدی را نیز فراهم می نماید. تنوع طرح و رنگ این سقف ها بالا بوده و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهند. همچنین امکان انتخاب و چاپ هر تصویری وجود دارد.

 

از دیگر مزایای اجرای سقف کشسان ، وزن بسیار سبک آن و عدم اعمال بار اضافی چشمگیر به سقف اصلی می باشد. علاوه بر این نسبت به سایر سقف های کاذب ، اجرای آن نیز از سرعت بالایی برخوردار است. مزیت دیگر سقف کشسان، ضد رطوبت بودن آن و عدم رشد باکتری است. اجرای سقف کشسان برای محیط های مختلف امکان پذیر می باشد. این سقف ها به راحتی تمیز شده و گزینه مناسبی برای اجرا در محیط های مرطوب همچون حمام و سرویس بهداشتی و فضای آشپزخانه که نیاز به نظافت مرتب دارند، می باشد. باریسول آشپزخانه و سقف کاذب دستشویی باریسول، به راحتی تمیز و شسته می شود. سقف کاذب

معایب اجرای سقف کشسان

در مقابل مزایای بسیار سقف باریسول، از مهم ترین معایب این سقف عدم مقاومت آن در برابر اجسام نوک تیز می باشد. به طوری که اصابت جسم نوک تیز به سقف، موجب پارگی پارچه کشسان سقف می گردد. علاوه بر این به منظور دسترسی به تاسیسات بالای سقف، باید کل پارچه سقف باز و جمع آوری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی