آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

کاهش قیمت آهن آلات، اولین واکنش بازار به انتخاب پزشکیان

۱۹ تیر ۱۴۰۳ 15 بازدید بدون دیدگاه
کاهش قیمت آهن آلات، اولین واکنش بازار به انتخاب پزشکیان

با برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، بازارهای سرمایه و اقتصادی منتظر تعیین تکلیف خط سیر آنها هستند. دکتر مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور منتخب برای دولت چهاردهم انتخاب شده است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که انتخاب او ممکن است منجر به کاهش قیمت آهن آلات، نرخ ارز و بورس شود. امیدواری به ثبات و رونق اقتصادی در حال زنده شدن است و همه در انتظار سیاست‌های دولت جدید در این زمینه هستند. در روزهای آینده، با تشکیل کابینه دولت جدید و تعیین خط مشی این دولت در حوزه اقتصاد و صنعت، فعالان اقتصادی حوزه آهن‌آلات و صنایع فلزی باید در انتظار تغییرات باشند.

دلار عقب کشید

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد که اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری، با نوسانات در حوزه‌های مختلف همراه باشد، بازار ارز به عنوان یکی از تأثیرپذیرترین بازارهای سرمایه‌ای در این زمینه، پیش از همه بازارها  واکنش کاهشی داشت. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از بازار مبادله‌ای دلار، قیمت این واحد ارزی، امروز رقمی حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نسبت به روز گذشته کاهش داشت. اگرچه این کاهش قیمت بر قیمت امروز مقاطع فولادی تاثیر چندانی نداشته، تداوم آن طی روزهای آینده، بازار آهن‌آلات و محصولات سایر صنایع را نیز درگیر نوسان قیمت خواهد کرد. کارشناسان اقتصادی این نوسانات هیجانی بازار سرمایه را تا جایگزینی دولت جدید طبیعی می‌دانند.

نبشی سفید

سکون قیمت‌ آهن‌آلات با امید به روزهای پررونق

بررسی نمودارهای نوسان قیمت آهن آلات در اولین روز پس از انتخابات دوره چهاردهم ریاست‌ جمهوری کشور نشان می‌دهد که قیمت‌ها در مورد اکثر مقاطع و در بیشتر مبادی فروش با کمترین تغییر نسبت به هفته گذشته عرضه می‌شوند. نمودار قیمت میلگرد در روز شانزدهم تیرماه ۱۴۰۳ اگرچه در بسیاری از موارد بدون تغییر است، در برخی از کارخانه‌ها نشان‌دهنده تغییرات در دامنه ۰.۳- تا ۰.۷- است. قیمت میلگرد آج‌دار سایزهای ۱۶، ۱۸ و۲۰ کارخانه آریان فولاد در ادامه شیب نزولی قیمت خود، امروز با ۰.۳ کاهش قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، به ۲۶۰۰۰ تومان رسید. همچنین قیمت این مقاطع در کارخانه میلگرد راد همدان با کاهش ۰.۷ درصدی مواجه شد و قیمت ۲۵۴۵۰ تومان را ثبت کرد. در بررسی نمودار نوسان قیمت پروفیل نیز محصولات پروفیل اطلس فولاد مازندران با قیمت مشابه روزهای گذشته عرضه شد اما برخی محصولات پروفیل تهران با کاهشی ۰.۷ درصدی مواجه شدند. قیمت پروفیل ساختمانی ۶۰*۶۰ در این کارخانه امروز به ۳۶۵۵۰ تومان کاهش یافت.

سقف کاذب

جداول نوسان قیمت آهن آنلاین در مورد محصول تیر آهن، در بیشتر کارخانه‌ها و مبادی فروش کاهشی در بازه صفر تا ۳.۶- را نشان می‌دهد. بر خلاف سیر نزولی قیمت‌ تیرآهن سایز ۲۲ ذوب آهن در این کارخانه با ۰.۷ درصد افزایش، قیمت ۲۷۷۳۰ تومان را ثبت کرد. سایزهای پرمصرف ۱۶ و ۱۸ تیرآهن در کارخانه ذوب آهن نیز با ۰.۷ درصد کاهش، قیمت ۲۶۸۲۰ تومان را به ثبت رساندند. نمودار نوسان قیمت ورق سیاه نیز برای امروز روند کاهشی قیمت‌ را در تمام مبادی فروش در بازه صفر تا ۳.۶- درصد را نشان می‌دهد. در این نمودار ورق سیاه ۱۰ فولاد اکسین اهواز (سایز ۶۰۰۰*۲۰۰۰) با ۳.۶ درصد کاهش، قیمت ۳۷۰۰۰ تومان را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی