آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

پروفیل کناف

۴ دی ۱۴۰۲ 124 بازدید بدون دیدگاه
پروفیل کناف

پروفیل کناف چیست؟

پروفیل‌ها مقاطع ثابت فولادی با طول زیاد بوده و در سایز و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رابطه با کناف باید گفت که صفحه روکش دار قطعی است که در صنعت ساختمان سازی پیشینه ای دور دارد. در سقف‌ها و تیغه‌های کناف از سازه‌های فلزی یک تکه گالوانیزه استفاده می‌شود.

 

سپری سقف  کاذب

 

تولید پروفیل کناف نیز از شکل دهی ورق‌های فولادی گالوانیزه به روش نورد سرد با دستگاه رول فرمینگ و با ضخامت 3 الی 6 میلی متر است. در واقع این پروفیل همان زیرسازی کناف یا زیرسازی گچ برگ بوده تا بدین طریق گچ برگ به درستی در سقف باقی بماند.

اجزای تشکیل دهنده پروفیل کناف

پروفیل کناف از مقاطع فلزی و صفحات روکش‌دار گچی یا صفحات سیمانی و عایق‌های صوتی و حرارتی ساخته و تولید می‌شوند که با هم ادغام و ترکیب می‌گردند. این عایق‌ها تأثیر زیادی بر روی این پروفیل دارد که متناسب با نوع کاربری دیوار، انتخاب و طراحی می‌گردد.

اجزای تشکیل دهنده آن به صورت زیر دسته بندی می‌شود:

زیر سازی گالوانیزه
صفحات روکش دار سیمان و ترکیبات گچی که با فضا باید متناسب و هماهنگ باشد؛
اتصال پیچ و مهارهای پروفیل کناف
عایق های صوتی و حرارتی

 

 

نبشی سفید

 

امروزه در صنعت و ساخت و ساز، انواع مختلفی از مقاطع فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرند که یکی از مهم‌ترین آنها، پروفیل‌‌ها هستند. پروفیل به هر مقطع فولادی طویل که در سرتاسر طول خود دارای سطح مقطع یکسان است اطلاق می‌شود.
پروفیل‌ها تنوع ظاهری بسیار زیادی دارند و در مقاطع مربعی، مستطیلی و… تولید می‌شوند. برحسب کاربرد نیز می‌توان دسته بندی‌های متعددی برای این مقاطع فولادی قائل شد.
از جمله پروفیل‌هایی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پروفیل کناف است که خود دارای انواع مختلفی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی