آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

پروفیل سبک و سنگین چه تفاوت‌هایی دارند؟

۴ دی ۱۴۰۲ 131 بازدید بدون دیدگاه
پروفیل سبک و سنگین چه تفاوت‌هایی دارند؟

پروفیل سبک

پروفیل سبک و سنگین چه تفاوت‌هایی دارند؟    به نوع سبک، نوع مبلی نیز می‌گویند. در ساخت آن از دو استاندارد DIN2394 و EN10219-2 استفاده می‌کنند. ورق‌های مورد استفاده در فرآیند تولید این نوع ورق روغنی است، همان‌طور که می‌دانید این ورق‌ها از طریق فرآیند نورد سرد تولید می‌شوند.
نوع مبلی در صنایعی مانند لوازم خانگی، دوچرخه‌‌سازی، کانتینر و مبلمان کاربرد فراوان دارد. این نوع ویژگی‌های زیادی دارد، همین امر سبب استفاده‌ گسترده از آن گردیده است. در ادامه سعی شده تا به برخی از این موارد اشاره نماییم.

پروفیل سنگین

به نوع سنگین، صنعتی یا ساختمانی می‌گویند. این نوع از طریق فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند و در نظر داشته باشید که به منظور تولید این نوع از ورق‌هایی با ضخامت بالاتر از ۱٫۵ میلی‌متر استفاده می‌کنند. نوع سنگین در تولید شاسی ماشین آلات، دستگاه‌های صنعتی، استفاده در ساخت ستون‌ها کاربرد دارد.

بررسی تفاوت‌های موجود بین پروفیل سبک و سنگین

پروفیل سبک و سنگین چه تفاوت‌هایی دارند؟    اولین تفاوت بین این دو نوع در ورقی است که برای تولید از آن استفاده می‌کنند. اولین تفاوت بین این دو نوع در ورقی است که برای تولید از آن استفاده می‌کنند.در تولید نوع سبک از ورق روغنی استفادهدر تولید نوع سبک از ورق رنی استفاده می‌شود، در حالی که در تولید نوع سنگین از ورق‌ سیاه استفاده می‌کنند. دومین تفاوت این دو نوع در ضخامت تولیدی هر یک از آن‌ها است، ضخامت نوع سبک از 5/1 میلی‌متر کمتر است، در حالی که نوع سنگین با ضخامت بالاتر از 5/1 میلی‌متر تولید می‌شوند.
بیش‌ترین کاربرد نوع سنگین در شرایطی است که نیاز داریم توان زیادی تحمل شود، ولی نوع سبک برعکس این شرایط را دارد.
از لحاظ قیمت برای هر دو پروفیل سبک و سنگین، به وزن و اندازه پروفیل بستگی دارد، هرچه ضخامت، طول و وزن آن بیشتر باشد، گران‌بهاتر خواهد بود، پس نمی‌توان مقایسه دقیقی برای این دو کالا داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی