آدرس

میدان 9 دی، بسمت راه آهن، خیابان ایروانی، بن بست زربافیان، پلاک 291

تلفن

02155460198 - 02155460199 - 02155461419

آسمان مجازی

۹ تیر ۱۴۰۳ 21 بازدید بدون دیدگاه
آسمان مجازی

آسمان مجازی یک نوع سقف کاذب است ک با تصاویر محتلف ساخته میشود این تصاویر مثل درختان، شکوفه، گل، آسمان و …  از طبیعت الهام گرفته اند و زیبایی چشمگیری دارند. این سقف میتواند به صورت سفارشی باب میل شما طراحی شود. میتوانیم به یکی از ویژگی های خوب آن یعنی قابلیت عبور نور آن اشاره کرد.

به منظور اجرای آسمان مجازی در ابتدا نورپردازی سقف انجام شده که بدین منظور لامپ های مورد نظر را به سقف اصلی متصل می نمایند. پس از آن شبکه فریم سقف کاذب نصب می گردد. لازم به ذکر است که این شبکه با توجه به ابعاد تایل انتخابی نصب و اجرا می شود. در آخرین مرحله نیز تایل های آسمان مجازی مورد نظر به صورت پازل در کنار یکدیگر نصب می شوند.

قیمت سقف کاذب آسمان مجازی

از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت سقف کاذب آسمان مجازی ، کیفیت تایل های مورد استفاده در اجرای آن می باشد. بدیهی است که با افزایش کیفیت تایل ها، قیمت تمام شده اجرای آسمان مجازی نیز افزایش می یابد. همچنین نوع و کیفیت چاپ نیز بر روی قیمت آن موثر خواهد بود. از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای آسمان مجازی ، ابعاد سقف و تعداد تایل های مورد استفاده می باشد. اجرت و دستمزد نصب و اجرای سقف کاذب آسمان مجازی نیز بر روی هزینه های تمام شده تاثیرگذار است.

شایان ذکر است که در اغلب موارد، چاپ تصویر سفارشی بر روی تایل آسمان مجازی ، نسبت به تایل های با تصاویر آماده، هزینه بیشتری خواهد داشت. بنابراین قیمت سقف کاذب آسمان مجازی اجرایی با تایل های سفارشی، بیشتر است. نبشی سفید

 

تفاوت آسمان مجازی و سقف کشسان

اگرچه در اجرای هر دو این سقف های کاذب از تصاویر مختلف استفاده می گردد اما از نظر اجرا تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در واقع در اجرای سقف کاذب آسمان مجازی از تایل استفاده می شود. جنس تایل های مورد استفاده از نوع PVC و یا پلکسی می باشد. این در حالی است که برای اجرای سقف کشسان از پارچه هایی که خاصیت کشسانی دارند، استفاده می گردد. از دیگر تفاوت های این دو سقف، امکان دسترسی به تاسیسات بالای سقف می باشد.

 

کاربرد آسمان مجازی

اجرای سقف آسمان مجازی در ساختمان های با کاربری های مختلف امکان پذیر است. به طوری که هم در مراکزی همچون بیمارستان ها و هتل ها قابل استفاده بوده و هم می توان در اتاق های مختلف منازل مسکونی از آن استفاده کرد. سقف کاذب آسمان مجازی در اتاق های مختلف ساختمان مسکونی از جمله آشپزخانه، سالن پذیرایی، اتاق خواب و حتی سرویس بهداشتی و به عنوان سقف کاذب حمام قابل اجرا می باشد.

نیاز به حس آرامش در فضای اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. اجرای آسمان مجازی در اتاق خواب با تصاویری همچون آسمان شب، کهکشان، شکوفه و … به راحتی این امکان را فراهم می نماید. برای اجرای سقف اسمان مجازی اتاق کودکان، می توان از طرح های کارتونی مختلف استفاده نمود. در سالن پذیرایی، سقف کاذب دستشویی و نیز سقف مجازی آشپزخانه، می توان از طرح های مختلف مناظر طبیعی استفاده کرد. لازم به ذکر است که اجرای آسمان مجازی در مراکز درمانی یکی از پرکاربردترین اجراهای این سقف می باشد.

 

مزایای اجرای آسمان مجازی

از مهم ترین مزایای اجرای آسمان مجازی ، امکان عبور نور از آن و نورپردازی از پشت تایل ها می باشد که زیبایی دوچندانی به سقف و فضای خانه می بخشد. بدین منظور می توان از انواع پنل های LED، لامپ FPL و … استفاده کرد. همچنین اجرای آسمان مجازی ، قابلیت پوشاندن تاسیسات عبوری از سقف را فراهم می نماید. ضمن اینکه اجرای آن به صورت تایل موجب سهولت دسترسی به این تاسیسات می گردد. این ویژگی از برتری های سقف آسمان مجازی نسبت به سقف کشسان می باشد. علاوه بر این، نظافت آن نیز بسیار آسان تر از سقف کشسان است. سپری سقف کاذب

 

 

تعمیر سقف آسمان مجازی به راحتی امکان پذیر است. به گونه ای که در صورت آسیب دیدگی تایل ، به آسانی می توان آن را تعویض و تعمیر نمود. از دیگر مزایای اجرای آسمان مجازی قابلیت استفاده از تصاویر مختلف مطابق با سلیقه افراد می باشد. حتی می توان در اجرای آن از تصاویر سفارشی نیز استفاده نمود. وزن سقف کاذب آسمان مجازی کم بوده و بار چندانی به سقف اصلی وارد نمی کند. نصب سریع و آسان نیز از دیگر مزایای اجرای سقف آسمان مجازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی